Prurja më e re e Kombëtares: Kam qarë kur mora ftesën!

Kliko per me shume info

Përveç Astrit Ajdareviç, Kombëtarja shqiptare do të ketë edhe një tjetër prurje të re për miqësoren me Turqinë dhe ai do të jetë ish-lojtari i moshave të Norvegjisë, Kamer Qaka.

Pas marrjes së ftesës nga Panucci, mesfushori 22-vjeçar është intervistuar nga mediat norvegjeze ku ka treguar momentet e para pasi ka marrë ftesën, transmeton TCH.

Kliko per me shume info

“Kam qarë për 20 minuta. Isha në shok, pasi idhujt e fëmijërisë sime luajnë te Shqipëria dhe kështu që nuk di çtë them më tej.

Gjërat po shkojmë shumë mirë për mua këtë vit. Fillimisht dëgjova nga njerëz të rëndësishëm të futbollit në Shqipëri se unë duhet të isha pjesë e Kombëtares.

Ndërsa më pas, papritmas më erdhi ftesa këtë të hënë. Më pyetën nëse isha gati, ndërsa i thash se nuk ishte nevoja të ma bënin këtë pyetje. Isha shumë i lumtur”, ka thënë Qaka.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.