Arrestohen 3 të rinj, shfrytëzuan për prostitucion 16-vjeçaren nga Lezha

Specialistët e Seksionit të Hetimit të Trafiqeve të Paligjshme, arrestuan në flagrancë tre të rinj. Kujtim C, 24 vjeç, Islam K, 26 vjeç të dy banues në Krujë dhe Gjoke Gj, 26 vjeç, banues në Lezhë ranë në prangat e policisë.

Gjithashtu, u shpall në kërkim dhe punohet për kapjen e shtetasit F.Gj.25 vjeç, banues në Krujë

LEXO EDHE:  "Policia e Shtetit bën të 'VDEKUR' kuksianin që shet cigare"
Kliko per me shume info

Tre të rinjtë në bashkëpunim me njëri – tjetrin, në kohë e vende të ndryshme, dyshohet se kanë shfrytëzuar për qëllim prostitucioni shtesasen e mitur XH.K., 16 vjeçe.

Vepra penale ” Marrëdhënie seksuale me dhunë me të mitura”, parashikuar nga neni 101/2 në ngarkim të shtetasve Kujtim C e Islam K.

Vepra penale ” Shfrytëzim prostitucioni” parashikuar nga neni 114/2 në ngarkim të shtetasve F. Gj. dhe Gjoke Gj.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here