Propozimet e LSI për buxhetin: Taksë zero për banesën e parë dhe ulje e TVSH për ushqimet e shportës

Kliko per me shume info

Lëvizja Socialiste për Integrim ka depozituar në Kuvend propozimet e saj në lidhje me pr/buxhetin e qeverisë për vitin 2018.

Në amendamentet që LSI ka dorëzuar në Kuvend kërkohet që TVSH për ushqimet bazë të shportës të ulet nga 20 në 5 %

Kliko per me shume info

Një tjetër propozim ka të bëjë me TVSH për biznesin, për të cilin LSI kërkon që pragu përjashtues për biznesin e vogël për skemën e TVSH të mbetet në nivelin 5 milionë lekë të reja, jo të ulet në 2 milionë siç ka propozuar qeveria

LSI propozon gjithashtu që taksa e banesës së parë të jetë zero, për banesën e dytë dhe më shumë të mbetet propozimi i qeverisë.

1 COMMENT

  1. SHikoni kerkesat e lsi eshte ortaku i meparshem i partise plakut,pastaj plaku ja dhuroje ps edvinit,shikoni mose i harroni jane mjeshtra edhe kta te lsi,si ju e me mire se ju.Edhe kta gjithmone kane hadhin e popullit,nuke i ze gjumi kure shohin qe popullit i japin vetem dhafe.Parate e pasurite i kane per vete,e per ate kerkojne qe shtepia e pare te mose kete taksa,kjo per popullin.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.