Droga/ Deklarata e fortë e deputetit: Prokurorin e Matit desh e vranë

Kliko per me shume info

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Përparim Spahiu, i ftuar në emisionin “360 Gradë” në “Ora News” ka folur në lidhje me situatën politike dhe kanabizimin e vendit.

Deputeti i LSI-së në debat me deputetin e Partisë Socialiste, Ilir Beqaj ka bërë një deklaratë të fortë duke thënë se Prokurorin e Matit për pak e kanë vrarë kur ka ndërhyrë për çështjen e kanabisit.

Kliko per me shume info

Më tej Spahiu tha se në qarkun e Dibrës nuk ka pasur kultivim të kanabisit, por në kohën e qeverisjes së Edi Ramës kjo gjë është përhapur ndjeshëm.

Nga ana tjetër deputeti i PS-së tha se kjo nuk është e vërtetë, por Spahiu vazhdoi duke përmendur edhe emrat e disa fshatrave ku sipas tij u shtua kultivimi i kanabisit.

Pjesë nga debati

Spahiu: Në takimin me ambasadorin u ngrit shqetësimi i kanabizimit, i drogës, fenomen që në Dibër nuk kishte ndodhur.

Beqaj: Më trego zonat ku është mbjellë

Spahiu: E dinë të gjithë fshatrat që nuk shkonin dot të bënin dru, e dinë dibranët

Beqaj: Jo mo, thuaj. Nuk ka

Spahiu: Nëse nuk ka, dakord

1 COMMENT

  1. Po, Vet Edi Rama esht pare duke mbjell hashash, hahahahah
    Ik o legen i lsi, jeni zoraxhinj fare
    Si ato buçet qe pallohen sa pallohen pastaj dalin thon kky e ka t vogel ai e ka t vogel.
    Boll o buçe sta ka fajin as PD as PS e ka LSI gropen e madhe hahahahah

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.