Prokuroria e Krimeve të Rënda: Ish-ministri Tahiri ka dalë me makinën e Orest Sotës në Muriqan

Kliko per me shume info

Pas kapjes me 863 mijë euro në makinë të Orest Sotës prokurorët e Krimeve të Rënda janë përqendruar për të zbuluar lidhjen e mundshme të biznesmenit dhe ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri.

Verifikimet e kryera në sistemin TIMS nga ana e prokurorisë kanë ngritur pretendimin se ish-ministri Tahiri ka dalë nga pika e Muriqanit me makinën e Orest Sotës.

Kliko per me shume info

Prokurorët pretendojnë se kanë zbuluar që nga kjo pikë në të njëjtën ditë ka dalë me makinën e tij ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, bën me dije Report TV.

Po sipas prokurorëve, nga verifikimet në TIMS është zbuluar se në kthim, ish-ministri i Brendshëm Tahiri ka hyrë në territorin shqiptar nga pika kufitare e Muriqanit, duke përdorur automjetin në pronësi të Orest Sotës.

Ndërsa ky i fundit sipas burimeve nga prokuroria ka hyrë në territorin shqiptar nga pika e Murriqanit duke përdorur automjetin e Saimir Tahirit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.