Nis vetingu te Krimet e Rënda, në ‘sitë’ dhe prokurori që kërkoi arrestimin e Tahirit

Kliko per me shume info

Nis Vettingu edhe për prokuroret. Hidhet shorti në Prokurorinë e Krimeve të Rënda, ku rezultoi se do të shqyrtohen dosjet për Gentian Osmani, Besnik Muci dhe Gent Trenova.

Osmani dhe Muci kandidojnë për Këshillin e Lartë të Prokurorisë, ndërsa Trenova është zgjedhur anetar i KED.

Kliko per me shume info

Komisioneret e vetingut do të kalojnë në “sitë” dosjet e Gent Trenoves kur ai mbante postin e prokurorit tek Krimet e Renda.

Gentian Osmani është një nga 3 prokurorët në cështjen e Saimir Tahirit, të cilët kërkuan arrestimin e ish ministrit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.