Profesori Plasari flet hapur: Kryeministri Edi Rama vuan nga sindromën e gabotenit

Kliko per me shume info

Profesori Aurel Plasari i ftuar në emisionin ‘Studio e Hapur’ të gazetares Eni Vasili ka komentuar zhvillimet e fundit politike si dhe kabinetin qeveritar ‘Rama 2’.

Aurel Plasari tha se kryeministri vuan nga sindroma e gabotenit.
“Në politikë dhe në sociologji ekziston një koncept. Koncepti i gabotenit, pra që të jesh vetëm ti. Të jesh ti që bie në sy, të drejtosh ti, të bëhet çfarë thua ti, etj.

Kliko per me shume info

Nga kjo sindromë, pra nga gabotenizmi vuajnë shumë njerëz, por kur vuan një njeri që drejton punët e shtetit ky është një problem i madh”- tha Aurel Plasari.

1 COMMENT

  1. Profesori ka shume te drejte. Vecanerisht me emerimet e fundit te 12 kuajve me rripa, si Prefekte, ai vertetoi se eshte i rrezikshem per vendin. Une qe shkruaj, jam i majte, por e kam detyre te denoncoj rrufjanet qe po e shpien vendin drejt humneres.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.