Poston foto “në qejf” teksa raportonte një aksident të tmerrshëm, e pëson gazetarja kineze

Kliko per me shume info

Një gazetare u shkarkua nga puna pasi kishte postuar një fotografi të vetes duke transemtuar “shenjë fitoreje”, teksa ishte duke raportuar për një aksident rrugor masiv në Kinën Lindore.

Sjellja e gazetares u vlerësua si ‘mosrespektuese’ dhe ‘e papërshtatshme’ nga Radio Yingshang.

Kliko per me shume info

Zonja Ling, e cila ishte edhe folëse në radio, po punonte në skenën e një aksidenti të tmerrshëm në autostradë, ku u përfshinte më shumë se 30 automjete dhe vranë të paktën 18 vetë. /Lajmifundit.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.