Rrëfimi i politikanit: Çfarë më tha Aleksandër Lalo kur e takova për herë të fundit

Kliko per me shume info

Një ditë më parë u nda papritur nga jeta kompozitori dhe “Mjeshtri i madh”, Aleksandër Lalo.

Reagimet për ndarjen nga jeta të kompozitorit të njohur në moshën 68-vjeçare kanë qenë të shumta, ndërsa ditën e sotme në orën 11.00 pritet të zhvillohen homazhet për nder të tij.

Kliko per me shume info

Ndërkohë, kryetari i këshilltarëve të djathtë në këshillin bashkiak të Tiranës, Leonard Olli në një postim në facebook rrëfen bisedën e fundit me kompozitorin Lalo, pak muaj më parë.

“Maestro Lalen e takova pak muaj me pare ne homazhet e kengetarit Francesk Radi. Me ironine e tij therese me tha: Si ka ardh puna duhet te vdesim qe te kujtohet dikush per ne artistet. Me dhembi ne shpirt kjo e vertete e hidhur. Lamtumire mjeshter, u prehsh ne paqe! Ngushellime nga zemra familjareve, kolegeve e miqeve te tij!”, shkruan Olli.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.