Policia vihet në kërkim të “bosit të madh”, ja lidhjet e tij me skafin e 1,6 ton drogë

Kapja e skafit me 1,6 ton drogë dhe arrestimi i 19 personave mes të cilëve një biznesmen grek dhe 6 shqiptarë, nxjerr në dritë të tjera detaje.

Mediat greke shkruajnë se kërkohet një “bos i madh” i cili është shqiptar dhe jeton në një vilë në bregdet.

Kliko per me shume info

Arrestimi i biznesmenit grek zbuloi edhe rëndësinë e kësaj bande të strukturuar kriminale me qendër në Athinë.

LEXO EDHE:  Arjan Çani: Ja arsyet të cilat do të na pengojnë negociatat me BE

Ai ka pasuri të madhe në Mikonos dhe luante një rol kyç në këtë organizatë.

Droga u ngarkuar ne Shqiperi, permes Korfuzit u fut ne Greqi, do kalonte në Peloponez e do shkonte ne plazhet e Stambollit.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here