Policia u përgjigjet akuzave për arrestimin e milionerit 25-vjeçar

Policia e Shtetit përmes një reagimi zyrtar ka dhënë sqarim rreth arrestimit të biznesmenit Orest Sota në Elbasan, duke i quajtur pretendimet dhe akuzat e opozitës vetëm spekulime.

Kliko per me shume info

Në reagim thuhet se Policia e Shtetit ka ndaluar në flagrancë autorin, ka mbajtur të plotë procesverbalin në vendngjarje dhe i ka përcjellë menjëherë Prokurorisë dosjen e plotë të rastit për arrestin në flagrancë.

Deklarata e plotë:

Policia e Shtetit rishpreh keqardhjen për akuzat politike dhe pa asnjë bazë ligjore apo faktike, mbi ndalimin e shtetasit Orest Sota.

LEXO EDHE:  Skandali në Fier/ Pezullohet mësuesja që rrihte fëmijët

Policia e Shtetit rithekson se ka kryer detyrën dhe respektuar procedurën ligjore pikë për pikë.

Pretendimet e opozitës janë spekullime politike dhe s’kanë asnjë lidhje me të vërtetën e punës së bërë nga Policia e Shtetit.

Policia e Shtetit ka ndaluar në flagrancë autorin, ka mbajtur të plotë procesverbalin në vendngjarje dhe i ka përcjellë menjëherë Prokurorisë dosjen e plotë të rastit për arrestin në flagrancë.

LEXO EDHE:  Zbulohet shuma, ja sa para u paguan për vrasjen e Komisarit Cuku

Policia e Shtetit i siguron të gjithë qytetarët se ajo ka bërë detyrën, po bën detyrën dhe do të bëjë detyrën e saj, pa asnjë ndikim politik në luftën me krimin e organizuar, krimin ekonomik e çdo lloj tjetër kriminaliteti.

Pas përmbylljes me sukses të plotë të luftës për çrrënjosjen e kanabisit nga territori i vendit, Policia e Shtetit ka hyrë në fazën e dytë të kësaj lufte, e cila do të përshkallëzohet javë pas jave.

LEXO EDHE:  Deputeti i PS goditi arbitrin me çakmak, vjen reagimi i tij

Edhe arrestimi sot i një rrjeti trafikantësh në Tiranë e tregon qartë vullnetin e Policisë së Shtetit, për të goditur rrjetet dhe elementet kriminale që janë përfshirë në trafiqe, si edhe sekuestruar asetet financiare të përfituara nga aktiviteti kriminal

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here