Shqiptarët kapen “mat” në Igumenicë, ja çfarë u gjeti Policia në makinë

Dy të rinj shqiptarë kanë përfunduar në prangat e policisë greke, pasi u kapën në qytetin e Iguemicës me drogë.

Bëhet e ditur se dy të arrestuarit janë të moshës 23 dhe 21 vjeç. Që të dy akuzohen për transportimin e një sasie droge më qëllim trafikimin në shtetin fqinj Greqi.

Kliko per me shume info

Droga ishte e ambalazhuar në 11 pako dhe me peshë 10,2 kilogramë. Ajo ishte fshehur mbrapa pajisjeve radiofonike të automjetit.

LEXO EDHE:  Shqiptari nxjerr në shitje armën online, i bën “gropën” vetes

Policia sekuestroi drogën, automjetin, dy telefona celulare dhe një shumë parash prej 950 eurosh.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here