Prostitucioni/ Si e rrethoi policia hotelin e ‘famshëm’ në Shkodër, momenti i arrestimit të tutorëve

Policia e Shkodrës në bashkëpunim me prokurorinë ka goditur një grup të shfrytëzimit dhe ushtrimit të prostitucionit duke arrestuar 7 persona. Policia ka zbuluar se aktiviteti ushtrohej në një hotel të njohur në Shkodër. Bëhet fjalë për lokalin “TATA”, në qytetin e Shkodrës.

Ambjenti tre katësh në pronësi të shtetasit Rinard (Frederik) Tota, ku realizohej veprimtaria kriminale është sekuestruar nga policia në kuadër të operacionit kombëtar “Forca e ligjit” që ka të bëjë me sekuestrimin e aseteve të ardhura nga aktiviteti kriminal.

LEXO EDHE:  Gjeorgjiani që mashtroi shqiptarët. Zbulohet pronari i Gulf në Shqipëri
Kliko per me shume info

Pikërisht tek ky ambient, forcat e policisë kanë mësyrë sot, duke i rrethuar Rinard Totën dhe Kastriot Musën dhe më pas arrestuar si organizatorë të prostitucionit.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here