Dy policë sulmohen me thikë para Parlamentit në Tunizi

Kliko per me shume info

Dy policë janë sulmuar me thikë nga një ekstremist islamik përpara Parlamentit në Tunizi.

Lajmin e bëri me dije Ministria e Brendshme, e cila në një deklaratë për shtyp tha se dy agjent policie janë plagosur, njëri në fyt dhe tjetri në ballë nga një sulm me thikë dhe ndodhen në spital jashtë rrezikut për jetën.

Kliko per me shume info

Agresori u arrestua menjëherë pas sulmit dhe pasi u pyet nga policia pranoi se prej tre vjetësh i ishtë bashkuar ideologjise xhihadiste.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.