Plas sherri ne Komision, Manja: S’jam avokat banditesh! Halimi: Me mire te jesh!

Kliko per me shume info

Diskutimi i buxhetit 2018 për institucionet e tjera, ka sjellë tensione në komisionin parlamentar të ligjeve. Ka qënë deklarata e kreut të këtij komisioni një ditë më parë që ka sjellë dhe debate mes Ulsi Manjës dhe deputetit demokrat Eduard Halimi.
Halimi: Jemi këtu për të mbrojtur buxhetin nga Habilajt, nga baronët e drogës. Ju (i drejtohet Ulsi Manjës) keni sulmuar Prokurorinë, nuk duhet ta bësh më.
Manja: S’më mëson dot ti çfarë të bëj.
Halimi: Je kryetar i komisionit të ligjeve të ndalohet ty të sulmosh Prokurorinë.
Manja: Fol për buxhetin
Debati mes Manjës dhe Halimit është rindezur më pas sërish.
Manja: Kujdes kur flet me mua. Unë s’jam avokat banditësh.
Halimi: Është më mirë të jesh avokat sesa të merresh me këtë politikën e neveritshme.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.