Plaku “hakmerret” me gol ndaj Skënderbeut / Teuta zhyt në det Vllazninë

Skënderbeu sot është ndalur me barazim 1-1 nga Kamza. Skuadra e porsangjitur në Kategorinë Superiore po befason këtë sezon.

Kliko per me shume info

U mendua se korçarët do ta kishin të lehtë ndaj Kamzës, sidomos pas golit të Radasit në të 66′, por Plaku shënoi golin e barazimit 4 minuta para mbylljes së kohës së rregullt.

Sulmuesi jo vetëm i dha një pikë Kamzës, por u “hakmorr” ndaj Skënderbeut për aventurën e fundit që ai ka kaluar në Korçë, ku shumicën e kohës ka qenë në stol dhe polemikat nuk kanë munguar.

LEXO EDHE:  Shumë e lehtë për Barçën, Kupa e Mbretit i shkon Messit

Në ndeshjen tjetër, Teuta sot mposhti 1-0 Vllazninë në Durrës. Goli i vetëm i takimit u shënua nga Çyrbja në të 15′ dhe mund të themi se shkodranët tani janë totalisht në krizë. Trajneri Ernest Gjoka praktikisht nuk ka bërë asgjë te kuqeblutë deri tani.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here