Policia jep detajet për plagosjen në Shkodër: I riu, në gjendje të rëndë në spital

Kliko per me shume info

Mbrëmjen e sotme një i ri është plagosur me armë zjarri në Kiras, Shkodër. Policia ka treguar se i riu ndodhet në gjendje kritike për jetën në spitalin rajonal. Ndërkohë janë ngritur pika kontrolli dhe po punohet për identifikimin e kapjen e autorit/ve.

Informacion Paraprak

Kliko per me shume info

Më datë 04.11.2017, rreth orës 19.20, ka ardhur një telefonatë në sallën operative se në lagjen Guerrile Shkodër, vendi “Ish Zoteknika”, ka të shtëna me armë zjarri. Menjëherë në vendngjarje kanë shkuar shërbimet e policisë ku nga verifikimet e para ka rezultura se në një lokal, është plagosur me armë zjarri shtetasi H. B. 20 vjeç, banues në Shkodër, nga persona ende të paidentifikuar.

Shtetasi i lartëpërmendur ndodhet në Spitalin Rajonal Shkodër, në gjendje të rëndë për jetën. Janë ngritur pika kontrolli dhe po behët krehja e zonës dhe po punohet për identifikimin e kapjen e autorit/ve. Janë shoqëruar disa persona në cilësinë e deshmitarit në D. V. P. Shkodër. Po kryhen veprimet me grup hetimor për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.