Pjesë në grupin e ‘’skifterëve’’ që grabitën mijëra euro bizhuteri, arrestohet një tjetër shqiptar në Maltë

Kliko per me shume info

Një tjetër shqiptar është arrestuar nga policia e Maltës, i përfshirë në grabitjen e bujshme të argjendarisë “Diamonds International” në 5 tetor 2017 në Tigne.

Pas arrestimit të shtetasit Ramazan Hysa, 24 vjeç, vjen arrestimi i shtetasit Artan Çoku, 25- vjeçari banues në Pieta, pasi dyshohet se ka ndihmuar për grabitjen e argjendarisë, njofton ‘timesofmalta’.

Kliko per me shume info

Sipas policisë, gjatë grabitjes dy shqiptarët kanë plagosur edhe rojën e sigurisë me qytën e shotganit në kokë, dhe për pasojë ky i fundit pësoi dëmtime në kokë, por jashtë rrezikut për jetën.

Nga argjendaria e grabitur mësohet se Ramazan Hysa dhe Artan Çoku kanë marrë objekte me vlerë qindra mijëra euro.
Oficerët u vunë në ndjekje të dy të dyshuarve, në Bay Street, rreth orës 23:30 të mbrëmjes së 5 tetorit ku edhe i arrestuan. Kur oficerët u afruan, njëri nga shqiptarët drejtoi armën mbi ta, por nuk arriti të qëllonte.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.