Peruja kualifikohet në botëror për herë të parë në 35 vjet

Kliko per me shume info

Pasi mundi Zelandën e Re me rezultatin 2 me 0 Peruja ka prerë biletën e saj për në botërorin e vitit të ardhshëm në Rusi.

Kliko per me shume info

Vendi amerikano-latin kualifikohet për herë të parë që nga viti 1982.

Kështu Peruja bëhet vendi i 32-të që do të luaj në Rusi verën e ardhshme dhe do duhet të presë 1 dhjetorin për të mësuar rivalët në grup.

Ndeshja e parë e play off-it mes Perusë dhe Zelanadës kishte përfunduar me rezultatin 0-0.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.