Përplasjet në LIBRA/ Mimoza Hafizi: Ben Blushi jashtë kodeve të burrnisë shqiptare

Kliko per me shume info

Në një intervistë për “DITA”, Mimoza Hafizi rrëfen përplasjen me Blushin, ndërsa thekson se ajo që i ka ndodhur te Libra dhe me Kryetarin e saj, del jashtë kodeve të burrnisë shqiptare.

Hafizi u shpreh se përçarja me Blushin filoi pasi ai kërkonte që të kishte ekskluzivitetin e propozimit për kandidatët, sipas saj njëlloj siç ndodh te Rilindja dhe partitë e tjera të vjetra.

Kliko per me shume info

Gjithashtu një arsye tjetër sipas Hafizit, ishte se “lidhur me procedurat për caktimin e listave të përfaqësimit politik Libra, unë propozova të shmangej ekskluziviteti i kryetarit dhe të kishte trupa vendimmarrëse, si në shumë parti europiane.”

“Se ka një burrni, themi ne shkodranët, që shqiptarët e kanë kushdo qofshin ata, të pasur a të varfër, injorantë a të ditur, luajalë apo hileqarë, besnikë apo tradhtarë, oligarkë a mëditës. Kjo që më ka ndodhur te Libra dhe me z. Blushi del jashtë kodeve të burrnisë shqiptare.”- u shpreh ndër të tjera Hafizi.

2 COMMENTS

  1. Blushi njihet ne Korce pak si byth…. U cudit dynjaja kur pa qe Beni ishte bere trim e liridashes. Ja vajti ne origjine

  2. BLUSHI KOKRA KONUNISTIT LEGEN I PAFYTYRE
    KISHTE TE DREJTEBRAMA KURBTHA SE BLUSHI REBELOJ NGA PS PASI PO VDISTE QE RAMA TA BENTE MINISTER
    LEGEN FARE DOKE MER BLUSH TE RRIFSHIN LIBRAT QE SHKRUAN KUNDER SKENDERBEUT E ME RRADHE
    NJERI PA ASNJE VLERE JE SI GJITH POLITIKANET E TJERE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.