Përplasje me armë në Greqi! Plagoset 22 vjeçari shqiptar, tentoi ti merrte armën policit

Kliko per me shume info

Një shqiptar ka mbetur i plagosur pas përplasjes me policinë greke. Ngjarja ka ndodhur në kavall të Greqisë, kur një patrullë policie i ka bërë me shenjë mjetit me të cilin udhëtonte shqiptari për të ndaluar. Por 22 vjeçari shqiptar në tentativë për tu larguar ka humbur kontrollin e mjetit dhe ka pësuar aksident.

Kliko per me shume info

Gjatë kohës që policët grekë i janë afruar mjetit për të arrestuar shqiptarin, ky i fundit ka sulmuar policin grek dhe ka tentuar ti marrë pistoletën, në këtë moment oficeri tjetër i policisë pasi ka qëlluar një herë në ajër, herën e dytë ka plagosur shqiptarin.

Në mjetin e drejtuar nga shqiptari janë gjetur 10 pakistanezë të plagosur si pasoje e përplasjes.

Ne spital u dërgua dhe polici dhe shqiptari i cili ka mbetur i plagosur në dorë dhe në zonën gluteale.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.