Përmend 9 emra të njohur dhe sulmon prokurorët, Balla: Si mund të mbyllet dosja CEZ pa u hetuar ata?

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Taulant Balla, ka rikthyer edhe njëherë në vëmendje çështjen e CEZ që sipas tij po mbyllet.

Kliko per me shume info

Në një deklaratë për shtyp, ai e ka vënë gishtin tek prokurorët, teksa ka përmendur 9 emra të njohur njerëzish, që kanë lidhje me atë që e quan skandalin më të madh në 27 vjet. “Nga ish-kryeministri Berisha, tek djali i tij, ministra e drejtorë, duhet të hetohen”, – u shpreh Balla. Duke vijuar me tej shton:

LEXO EDHE:  “Lobim kundër integrimit”, Pollo: Po themi të vërtetën!

“Si u mbyllka dosja pa u hetuar Sali Berisha, Nuke Nik Kalaj, Genc Ruli, Ridvan Bode, Florian Mima, Eno Bozdo, Ledina Mandija ish-avokate e shtetit, Shkëlzen Berisha, Bujar Nepravishta drejtori i ERE”,- u shpreh ai.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here