Përmbytjet në Shqipëri, reagon Ilir Meta

Referuar stuhisë së reshjeve që ka përfshirë vendin ditën e sotme, ka reaguar dhe presidenti i vendit Ilir Meta.

Në një postim në rrjetet sociale, Meta ka shprehur solidarizimin për bënorët dhe punonjësit e Emergjencave Civile, të cilët janë gjendur në vështirësi, për sigurinë dhe jetën e banorëve.

Kliko per me shume info

“Jam duke ndjekur me vëmendje të veçantë situatën e krijuar si pasojë e motit të keq dhe masat që po merren për tejkalimin e saj në disa zona të përmbytura.

LEXO EDHE:  Paloka: Statuti i ri zgjidhi çështjet, deputetët nuk do i caktojë kryetari

Solidarizohem me banorët e këtyre zonave dhe punonjësit e Emergjencave Civile duke apeluar angazhim maksimal për sigurinë e jetës dhe të pronës”.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here