Përmbytjet/ Ja masat që marrin banorët e Fushë Krujës për tu mbrojtur

Si çdo qytet tjetër, edhe Fushë Kruja është e rrezikuar natën e sotme për shkak të shirave të dendur që kanë pushtuar gjithë vendin.

Banorët kanë marrë vet masa për të mbrojtur shtëpitë e tyre, pasi nuk kanë më asnjë shpresë.

Kliko per me shume info

Ata nuk duan të përfundojnë si të gjorët e Fierit disa vite më parë, kur zona u përmbyt dhe shiu u shkatërroi gjithçka, e si për ironi, edhe dëmshpërblimi që morën më pas ishte qesharak.

LEXO EDHE:  Lista e gjyqtarëve për përfaqësimin e Shqipërisë në Strasburg

Banorët e kësaj zone, sic shihet edhe në këto foto të publikuar nga JOQ, ata kanë krijuar vetë argjinatura dhe kanë vendosur thasë të mëdhenj në mënyrë që të parandalojnë hyrjen e ujit në banesat e tyre./JOQ

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here