Përmbytja në Greqi merr përmasa tragjike, reagon kryeministri i Tsipras

Kliko per me shume info

Është përkeqësuar bilanci i jetëve të humbura pas përmbytjeve të shkaktuara nga stuhia e madhe në Greqi.

Kliko per me shume info

Mediat fqinjë bëjnë me dije se deri tëni janë shënuar 10 viktima.
Qytetet më të dëmtuara nga stuhia e fuqishme janë ato të Mandrës, Nea Peramos dhe Megara, rreth 27 km në perëndim të Athinës.

Raportet e mediave greke thonë se shumë prej të vdekurve ishin njerëz të moshuar, trupat e të cilëve u gjetën brenda shtëpive të tyre.

Për ngjarjen ka reaguar edhe kryeministri grek Alexis Tsipras, i cili ka shprehur ngushëllimet e tij për këtë fatkeqësi natyrore, por edhe jetët e humbura.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.