Përmbytet nënstacioni, gjysma e Tiranës pa drita

Kliko per me shume info

Reshjet e dendura të shiut kanë përmbytur nënstacionin e Kasharit duke sjellë ndërprerjen e energjisë elektrike. Nga stakimi janë pa energji elektrike Kamza, Lapraka dhe Kombinati.

Ndërkohë që autostrada vijon që të jetë e bllokuar prej orës 18:00 të pasdites së sotme. Për të zhbllokuar situatën ka ndërhyrë edhe ushtria.

Kliko per me shume info

Rruga e bllokuar është afërsisht 1 Km, ndërsa niveli i ujit vijon që të rritet nga reshjet që vazhdojnë që të bien.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.