Pekin/ Zjarr në një bllok banesash, 19 të vdekur

Kliko per me shume info

Të paktën 19 persona kanë humbur jetën dhe 8 të tjerë janë plagosur si pasojë e një zjarri që përfshiu një bllok banesash në kryeqytetin kinez.

Kliko per me shume info

Ngjarja ka ndodhur në pjesën jugore të Pekinit, ku zjarrfikësve i’u deshën disa orë për të vënë flakët nën kontroll.

Ndërkohë, shkaku i zjarrit mbetet ende i paqartë dhe policia vazhdon hetimet.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.