Pejë /Detajet nga Prokuroria: Gruaja shtatzanë u godit nga burri me sëpatë teksa po flinte

Në disa faqe dokumente prokuroria e Pejës ka përshkruar rrethanat në të cilat u plagos për vdekje Sevdije Berisha dhe reja e saj shtatzëne.

Kliko per me shume info

KALLXO.com ka siguruar aktvendimin e Prokurorisë Themelore të Pejës për fillimin e hetimeve ndaj të dyshuarit Berisha ku përshkruhet në detaje ngjarja e të premtes së kaluar që qoi në vdekje Sevdije Berishën.

Dokumenti flet për plagosjen mizore të dy grave njëra prej tyre shtatëzënë mëngjesin e 17 nëntorit. Sevdije Berisha nga Peja vdiç sot në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës pas plagëve të marra nga sulmi që i bëri bashkëshorti i saj, Isen Berisha.

LEXO EDHE:  Dalin detajet e reja të reja e grabitjes në Durrës: Autorët përdorën elektroshok

Sipas këtij dokumenti, Berisha kishte goditur gruan e tij me sëpatë më datën 17 gjatë kohës kur ajo po flinte.

Për motivet që dyshohet se janë raportet e këqija me bashkëshorten ai kishte goditur atë disa herë në kokë dhe pjesë të tjera të trupit.

Gjithnjë sipas prokurorisë, Berisha kishte sulmuar edhe bashkëshorten e djalit të tij të quajtur Arlinda e cila kishte bërtitur për ndihmë pas sulmit fillestar ndaj vjehrrës së saj.

LEXO EDHE:  DETAJE/ Si u kap vrasësi i Mario Majollarit, ja ç'kishte tentuar të bënte dhe si ra në grackë

Arlinda e cila është shtatzënë u godit në kokë dhe në krahun e majtë me sëpatë dhe e njëjta po vazhdon të trajtohet në Spitalin Regjional të Pejës.

Prokuroria e Pejës më 17.11.2017 ka nisur hetimet ndaj Berishës për veprën vrasje e rëndë e mbetur në tentativë.

Nuk dihet se si do të rrjedhin hetimet tanimë që Sevdije Berisha ka ndërruar jetë si pasojë e plagëve.

LEXO EDHE:  Nga çoban në kamarier e shitës cigaresh, këto janë profesionet e para të VIP-ave

Në anën tjetër, Isen Berisha është i hetuar edhe për armëmbajtje pa leje pasi sipas prokurorisë atij i është gjetur një pushkë gjysmë automatike

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here