Patriarku serb Irinej: Dënimi i Mlladiçit, vepër e djallit

Kliko per me shume info

Patriarku serb, Irinej ka komentuar vendimin e Tribunalit të Hagës për dënimin me burg të përjetshëm të Ratko Mlladiçit.

Irinej ka thënë për mediat serbe se vendimi për dënim të Mlladiqit ishte “vepër  e djallit” dhe se nuk është hera e parë që serbët shpallen të fajshëm për shumë krime.

Kliko per me shume info

“Edhe një serb u dënua në Hagë, ne e dinim që Ratko Mlladiç do të dënohej, por për fat të keq nuk mund të bënim asgjë”, ka thënë Irinej.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.