Zbulohet si u pajis Saimir Tahiri me patenta skafi, ja kush ka firmosur

Kliko per me shume info

Ish-kryeministri Sali Berisha, vazhdon te denoncoje fakte ne lidhje me ngjarjen e ndodhur ne Elbasan me 2 nentor 2017.
Berisha ka zbuluar mënyrën se si u pajis me dy patenta jahti ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, të cilat u gjetën në makinën e biznesmenit të arrestuar në Elbasan.

Ja çfarë shkruan ish-kryeministri Berisha:

Kliko per me shume info

Ja si u pajis me dy patenta lundërtari i madh Saimir Trafiku! sb
Dokeri dixhital denoncon:

“Pershendetje doktor, Lefter Sota eshte partner biznesi me Ibrahim Domi. Ibrahim Domi ka te vetin Hamdi Domin. Hamdi Domi eshte ai qe ka firmos patentat dhe qe eshte pergjegjesi sektorit te mjeteve lundruese dhe detare (gjithashtu dhe pjese e QNOD).

Per firmosjen e patentave te Saimir Tahirit ne kundershtim me çdo ligj eshte paguar mire edhe Paulin Ndreu.

Nga ana tjeter Ibrahim Domi eshte edhe partner me Fatmir Volotin, qe besoj se e di qe eshte prestanome i Gjushit.

Voloti eshte Nje nga dy -tre te vetmit qe nderton sot ne Durres. Ka ndertuar te Lulishte 1 Maji ku zhduken ato rrenojat antike”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.