Pasojat e bimës Aloe Vera, ja çfarë ju ndodh nëse e përdorni në doza të mëdha

Bima e Aloe Verës njihet për vetitë e saj mrekullibërëse, por ajo që ndoshta nuk na është thënë është ana e errët e saj.

Kjo bimë , pavarësisht aftësisë së saj kuruese, mund të ketë dhe efekte anësorë nëse përdoret në mënyrën e gabuar. Në formë xheli ose lëngu për t’u pirë, aloe vera është një bimë e cila përdoret si për qëllime mjekësore ashtu dhe kozmetike, por kur përdoret me doza te mëdha, mund të shkaktojnë dhimbje barku ose diarre.

LEXO EDHE:  HOROSKOPI për ditën e sotme/ E enjte 19 PRILL 2018
Kliko per me shume info

Kjo mund të ndodhë në qoftë se ju nuk u përmbaheni dozave te rekomanduara në paketim, të tilla si vaj esencial apo Aloe Vera ne forme lengu. Aloe vera ne trajtën e xhelit nuk paraqet ndikime të veçanta, por është gjithmonë mirë të përdoret në mënyrë të moderuar.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here