“Pasdite do të ketë reshje të dendura shiu”, ja parashikimi i motit për sot

Kliko per me shume info

Duket se kjo e martë do të shoqërohet me vranësira dhe rrebeshe, që do të dominojnë pjesën më të madhe të vendit.

Pasditen vranësirat do të fuqizohen duke sjellë reshje të dendura në ultësirën perëndimore dhe gradualisht gjatë natës, reshjet intensifikohen në gjithë vendin dhe vijojnë të konsiderueshme deri në mëngjes.

Kliko per me shume info

Temperaturat e ajrit rriten ndjeshëm gjatë mëngjesit por një rënie të lehtë sjellin orët e mesditës.

Era do të fryjë mesatare deri e fortë me shpejtësi mbi 60 km/h nga drejtimi permanent Jugor duke krijuar në det dallgë 5 ballë.

Në fund të ditës së nesërme, ekziston mundësia e problemeve të përmbytjeve të vogla urbane, në varësi të gjendjes së rrjetit të kanalizimeve.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.