LSI bën denoncimin e fortë: Pasi rropi paratë e palmave, tani Rama do të rrjepë paratë e pishave

Kliko per me shume info

Kreu i grupit parlamentar te LSI-se, Petrit Vasili ne vijim te akuzave ndaj kryeministrit Edi Rama denoncon sot nje tjeter skandal sipas tij.

Ai shkruan ne FB, se Rama pasi rropi parate e palmave ne autostrade te cilat u thane, tani do te rrjepe edhe parate e pishave.

Kliko per me shume info

Postimi i Vasilit

Kryeministri ropi parate e palmave ne autostrade, tani do rjepe te pishave. Sa turp!

Qindra milion leke palma ne autostraden Tirane -Kashar u thane,u asgjesuan,ju vodhen njerezve te thjeshte.
Specialiste,media,shoqeri civile,politikane e argumentuan teresisht qe kjo eshte vjedhje e ndyre diten per diell.
Kryeministri i kazanit te trafikanteve i mbrojti fort palmat, me pasion prej trafikanti dhe me humor prej gastori te decerebruar.
Sot na kerkojne 2.5 milion euro te tjera per te zevendesuar palmat e thara me pisha.
A ka turp ky kryeminister? Apo e ha turpin me buke boll qe te rjepe parate e pishave sic ropi parate e palmave.
Ky eshte mizerabiliteti i hajduterise dhe rrenimi qe vjen prej padijes,ky i ka te dyja.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.