Parashikimi për nesër? Ja çfarë iu rezervon moti

Kliko per me shume info

Gjatë ditës së nesërme, sinoptikanët parashikojnë që: Kthjellimet të dominojnë të gjithë vendin duke përjashtuar ekstremin Veriperëndimor gjatë paradites ku do ketë vranësira kalimtare.

Pasditja vijon me kthjellime në gjithë vendin por në ekstremin Verior, shfaqen edhe kalimtare. Ndërkohë eliminohet mundësia për reshje.

Kliko per me shume info

TEMPERATURAT

Temperaturat e ajrit pritet të rriten me 2 – 3°C në mëngjes dhe mesditë duke bërë që ekstremumet termike të luhaten nga 1 në 18°C.

Nesër temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

– Në bregdet: 8°C / 16 °C

– Në vendet e ulta: 7°C / 18 °C

– Në vendet malore: 1°C / 12 °C.

ERA

Pritet të fryjë e lehtë, në të gjithë vendin.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.