Parashikimi për javën e ardhshme, nga e hëna temperaturat shkojnë në ekstrem

Kliko per me shume info

Gjatë fundjavës do të ketë vranësira dhe reshje shiu të izoluara, sidomos në veri të vendit.

Kliko per me shume info

Ama mos prisni temperatura të larta, pasi fillimi i javës tjetër do të sjellë një dimër të vërtetë.

Prej mbrëmjes së të dielës duhet të përgatitemi për një dimër arktik me reshje dëbore e temperatura shumë grade nën zero.

“Termometri do të shënojë -6 apo -7 gradë në zonat malore në mëngjes dhe zonat e ulëta mund të jenë në 0 gradë, por dhe në vlera negative”, thonë meteorologët.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.