Parashikimi i motit për sot

Kliko per me shume info

Kthjellimet mbeten dominante në veri, qendër dhe jugperëndim të vendit, ndërsa me kthjellime dhe vranësira kalimtare paraqiten zonat juglindore.

Pasditja dhe mbrëmja do të vijojnë nën ndikimin e motit të kthjellët, kushte që mbeten dominante edhe gjatë orëve të natës, në të gjithë vendin.

Kliko per me shume info

Sipas “MeteoAlb”, temperaturat e ajrit sjellin sërish rënie të lehtë gjatë mëngjesit ndërsa një rritje me 1 – 2°C do të pësojnë vlerat termike të mesditës.

Era do të vijojë mesatare me shpejtësi 32 km/h nga drejtimi Verior dhe Verilindor duke gjeneruar në det dallgëzim 2 ballë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.