Parashikimi i motit për ditën e sotme, 26 Nëntor 2017, vranësira dhe redhje

Kliko per me shume info

Vranësira dhe reshje të përseritura do të ketë në zonat Veriore ndërsa Jugu dhe pjesërisht Qendra mbeten me kthjellime dhe vranësira kalimtare.

Pas mesditës vranësirat shtohen në territor duke sjellë gradualisht shira edhe në zonat Qendrore e Jugore.

Kliko per me shume info

Në të njëjtat kushte mbetemi edhe gjatë natës kur rishfaqen reshjet e dëborës në zonat malore në Veri dhe Lindje të territorit.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit rriten lehtë gjatë mëngjesit, por mbeten thuajse konstante gjatë mesditës duke bërë që ekstremumet termike ditore të luhaten nga 2°C në 19°C.

Era do të fryjë mesatare me shpejtësi mbi 30 km/h nga drejtimi Jugperëndimor – Jugor duke bërë që në det të gjenerohet dallgëzim 2 – 3 ballë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.