Parashikimi i motit: Nuk ka borë gjatë ditëve të ardhshme

Kliko per me shume info

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës parashikon që në pesë ditët e ardhshme të mbajë mot i ndryshueshëm, me vranësira, intervale me diell dhe reshje lokale shiu.

Kliko per me shume info

Reshjet parashihet të bien të mërkurën, por në veriperëndim të vendit mund të ketë reshje edhe ditëve të tjera.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 0 deri 4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 11-14 gradë Celsius.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.