Parashikimi i motit/ Ku do ketë shtrëngata dhe përmbytje në Shqipëri!

Meteorologet jane parashikuar se si do te jete moti sot edhe neser, ku thuhet se priten shtrengata e permbytje.

Kliko per me shume info

RESHJET
Sot pasdite (e mërkurë, dt.15) reshjet pritet të jenë mesatare në shumicën e qarqeve dhe intensive në Korçë, Vlorë dhe Gjirokastër të shoqëruara dhe me shtrëngata.
Nesër (e enjte, dt.16) reshjet do të jenë në pakësim gradual, por lokalisht mesatare të shoqëruara edhe me shtrëngata (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

LEXO EDHE:  Shpejt apo ngadalë? Ja cila mënyrë e KËNAQ një femër në seks

TEMPERATURAT
Nesër (e enjte, dt.16) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:
në bregdet: 12 °C / 18 °C
në vendet e ulta: 10 °C / 18 °C
në vendet malore: 6°C / 13 °C.

ERA
Sot pasdite (dt.15) dhe nesër (dt.16) era pritet të jetë e lehtë deri në mesatare.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here