Parashikimi i motit, e shtuna me reshje shiu dhe vranësira

Meterologet parashikojne kthjellime të shkurtra, vranësira të shpeshta dhe shira të pakët kryesisht në Veri dhe Qendër per diten e sotme.

Pasditja fuqizon vranësirat duke shtuar shirat në ekstremet Veriore dhe Jugore të vendit deri në mbrëmje kur shirat intensifikohen në pjesën më të madhe të vendit por kryesisht në zonat Qendrore.

LEXO EDHE:  'Një skandal i madh do të shpërthejë, ja kush fshihet pas aleancës së ‘Bijëve të k...’
Kliko per me shume info

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit sjellin një rritje gjatë mëngjesit por një rënie 2 – 3°C pritet gjatë orëve të mesditës, më e ndjeshme në zonat Veriore dhe Lindore.

Era do të fryjë mesatare me shpejtësi mbi 30 km/h nga drejtimi Jugor duke bërë që në brigjet detare të gjenerohet dallgëzim 2 – 3 ballë.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here