Panucci me gjysmën e skuadrës, një tjetër i dëmtuar

Kliko per me shume info

Kombëtarja shqiptare vijon përgatitjet në kuadër të ndeshjes miqësore me Turqinë, e programuar për t’u luajtur të hënën, në orën 18:00.

Kuqezinjtë e Panuccit janë stërvitur intensivisht këto ditë, por duket se jo çdo gjë po shkon ashtu siç duhet.

Kliko per me shume info

Kështu, pas mungesës së Amir Abrashit, që nuk u paraqit në grumbullim për shkak dëmtimi, 3 futbollistë të tjerë kanë lënë kampin e kombëtares në Antalia, për shkak të problemeve.

Pas Bashës e Strakoshës, Liridon Latifi ka qenë më i fundit që la Antalian, për t’u rikthyer te klubi i tij hungarez, ku do të vijojë fazën e rikuperimit.

Ish sulmuesi i Skënderbeut u paraqit me probleme në grumbullim dhe megjithë dëshirën për t’ia dalë të jetë në dispozicion të trajnerit, nuk mundi dot të rikuperohej, ndaj u mor vendim i që të kthehet në klubin e tij.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.