Pamjet/ Asfiksimi i nxënësve në Bulqizë

Një prej 27 nxënësve që shfaqin probleme shëndetësore pas përhapjes masive të tymit në shkollën e Shupenzës të Bulqizës, është transportuar me helikopter drejt Tiranës, për mjekim më të specializuar.

Kliko per me shume info

Nxënësit të moshave 16-18 vjeç u asfiksuan nga tymi pasi gjatë ndezjes së kaldajës me lëndë drusore për ngrohje oxhaku i shkollës ishte bllokuar dhe tymi u përhap në ambientet e brendshme .

LEXO EDHE:  Polici që vrau veten në Komisariat, si e gjetën kolegët pa jetë. I thirrën, por…

Disa prej nxënësve po trajtohen në spitalet e Bulqizës dhe Peshkopisë, ndërsa në një njoftim të Ministrisë së Shëndetësisë u tha se janë marrë të gjitha masat e nevojshme për përballimin e kësaj situate. abcnews

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here