Pamje skandaloze nga spitali i Lushnjes, njerëzit shkojnë për tu shëruar e “sëmuren” më keq

Kliko per me shume info

Nëse shikoni këtë video nuk do ta besoni se ky është një ambient spitali. Po, bëhet fjalë për spitalin e Lushnjes.

Mesa duket investimet në këtë institucion ku pacientët shkojnë për tu shëruar dhe sëmurur më keq janë të ulëta përsa kohë askush nuk ka vënë dorë për të eliminuar lagështirën dhe mbyllur muret e çarë.

Kliko per me shume info

Kjo video tregon në fakt vetëm ambientin jashtë dhomave ku pacientët vizitohen apo shtrohen për të marrë mjekimin e duhur, ne shpresojmë që ambientet e brendshme të mos jenë në këtë gjendje dhe vëmendja e ministrisë përgjegjëse të jetë më e madhi mbi këto spitale. Jo më larg se pak ditë më parë një tjetër video skandaloze ishte shpërndarë në rrjetet sociale ku në spitalin e Kukësit ishin lejuar edhe dhitë të futeshin dhe bënin xhiro në korridorin e spitalit.

Ndërkohë në Spitalin e Lushnjes.

Ndërkohë në Spitalin e Lushnjes.

Posted by JETA OSH QEF on Donnerstag, 16. November 2017

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.