Paloka: Rama po i jep mbrojte politike Vangjush Dakos, njësoj si Tahirit

Kliko per me shume info

Kreu i grupit parlamentar të PD, Edi Paloka ka hedhur akuza në drejtim të kryeministrit Edi Rama.

Në një deklaratë për mediat, Edi Paloka tha se Rama mbron kreun e bashkisë së Durrësit Vangjush Dako, i cili sipas opozitës ka dhënë favorizime për tendera në këmbim të votës.

Kliko per me shume info

“Modeli i Ramës është modeli ‘politika me krimin’. Dako është regjistruar duke u premtuar tendera në këmbim të votave. Rama dhe Dako nuk japin asnjë shpjegim për këtë çështje deri në momentin kur duan të kapin dhe Prokurorinë. Rama po i jep mbrojte politike Vangjush Dakos, njësoj si Saimir Tahirit”- tha Paloka.

1 COMMENT

  1. Dako mundt te jet perfshir ne kete skandal po ti ke lindur nje cop injoranti dhe nuk e kuptoj se si je ne politik kur nuk di te lidhesh 2 fjal bashk

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.