Palmat në autostradë, Vasili: 2.5 milonë euro për ti zëvendësuar me pisha…!

Kliko per me shume info

Palmat e mbjella në segmentin e autostradës Tiranë-Durrës, nga mbikalimi i Kamzës tek ai i Kasharit, do të zëvendësohen . Kështu ka bërë me dije kreu i grupit paralmentarë të LSI-së, Petrit Vasili.

Në nje reagim në facebook, Vasili akuzon kryeministrin si përgjegjës për gjithçka ndodh, duke theksuar se, sipas tij, do të harxhohen 2.5 milion euro për të zëvendësuar palmat e thara me pisha.

Kliko per me shume info

Statusi i plotë i Petrit Vasilit:

Kryeministri ropi parate e palmave ne autostrade, tani do rjepe te pishave. Sa turp!

Qindra milion leke palma ne autostraden Tirane -Kashar u thane,u asgjesuan,ju vodhen njerezve te thjeshte.

Specialiste,media,shoqeri civile,politikane e argumentuan teresisht qe kjo eshte vjedhje e ndyre diten per diell.

Kryeministri i kazanit te trafikanteve i mbrojti fort palmat, me pasion prej trafikanti dhe me humor prej gastori te decerebruar.

Sot na kerkojne 2.5 milion euro te tjera per te zevendesuar palmat e thara me pisha.

A ka turp ky kryeminister? Apo e ha turpin me buke boll qe te rjepe parate e pishave sic ropi parate e palmave.

Ky eshte mizerabiliteti i hajduterise dhe rrenimi qe vjen prej padijes,ky i ka te dyja.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.