Banka, firma ndërtimi e gazeta, 8 bizneset e shokut të Saimir Tahirit dhe babait të tij!

Kliko per me shume info

Biznesmeni 25-vjeҫar në makinën e të cilit u gjetën 2 patenta të ish-ministrit Saimir Tahiri, rezulton të ketë 3 biznese në emrin e tij, dhe 5 të tjera në emrin e babait të tij Lefter Sota.

Sipas Qendrës Kombëtare të Biznesit, Orest Sota është pronar i bizneseve:
“Eco Construction & Partners “
“FORTIS BETON CO”
“Orest Sota Sherbim konsulence financiare”

Kliko per me shume info

Ndërsa në emrin e Lefter Sota janë:
“QERAMIKA VLORA ”
“Banka Societe Generale Albania “
“IKONA” tregtim i mallrave indrustrial.
“TIRANA OBSERVER”
“ VLORA STEEL INDUSTRY & TRADE “/ Dritare

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.