Në makinë me Orest Sotën nuk ishte shoferi. U pagua 150 mijë euro të mos tregonte

Kliko per me shume info

Nje tjeter informacion trondites qe hedh akuza mbi Policine e Elbasanit, e cila duket se nuk e ka treguar sic ka qene historia e arrestimit te biznesmenit Orest Sota.

STATUSI I BERISHES:

Kliko per me shume info

Xhafa dhe Çako i droges vazhdojne mashtrimin per skandalin Tahiri-Sota!

Qytetaret dixhital denoncojne:
– Mashtrimin e Xhafes dhe Çakos
– Leonard Almeten, si deshmitar te paguar. Sipas tyre, ne makine me Orestin nuk ka qene Leonard Almetaj por,
– Florian Habilaj, i cili ka marre gjysmen e eurove, i patrazuar nga policia

Eurot e shperndara ne sediljen e fundit te makines tregojne se dikush me shpejtesi i ka futur duart ne to! sb

“Prsh doktor perse nuk del realiteti I elbasanit orest sota ka qene me Florian habilaj ne makine por kane paguar Leonard almeten 150 mije euro per te thene qe ka qene ne makine me orestin ka deshmitare qe e kane pare Florian habilaj me nje cante sportive te mbushur duke u larguar nga land rover por kane frike te denoncojne me respekt doktor.”

“Miremengjes policia po bene çdo gje per te fshehur te vertetetn. Personi qe ka qene me Orest Soten esht larguar me nje çante te madhe nga makina dhe policia e ka lejuar dhe ajo e din se kush esht.

Po te keni parasyshe foton e makines qe tregonte se eurot ishin te shperndara me tufa ne sedilien e pasme te makines dukej qart se nje person tjeter ka qene ne makine dhe ai ne largim e siper ka marre ato qe ka mundur.

Policia nxori emrin e personit te trete vetem pas kater ditesh çka do te thote se ky Leonardi esht thjesht beden. Ne policine e Elbasanit pershperitet se ka qene shoferi i Sajmir Tahirit Prandaj kerkoni te hetohet policia e Elbasanit per mashtrimet e saja anonim ju lutem”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.