Operacioni “Ura e Muhurrit/ Arrestohen 2 persona, 1 tjetër shpallet në kërkim

Kliko per me shume info

Policia e Dibrës ka arritur të finalizojë me suksese operacionin antidrogë të koduar “Ura e Muhurrit”, ku si rezultat janë arrestuar në flagrancë 2 persona të cilëve u janë gjetur 20 kilogramë drogë.

Kliko per me shume info

Nga raportimi i policisë thuhet se 2 të arrestuarit janë shtetasit me iniciale A.C. 47 vjeç dhe E.L. 22 vjeç ndërsa është shpallur në kërkim një tjetër shtetas me iniciale R.C.

Të arrestuarve policia u gjeti në makinën e tyre 30 kilogramë kanabis Sattiva.

Policia shprehet se materialet për rastin i ka referuar në Prokurorinë e Dibrës për veprime të mëtejshme.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.