Operacioni “The Wall”/ Arrestohet Myzeqari në Itali, kapet me 163 gramë kokainë

Karabinierët e qytezës së Ezanatolias (Esanatoglia) në zonën e Maceratës arrestuan 50 vjecarin Xhevit Myzeqari. Xhevitit në kuadrin e Operacionit “The Wall” ju kapën 163 gramë kokainë.

Ai e kishte fshehur kokainën në një gropë të hapur në mur dhe të maskuar mirë. Karabinierët kishin vendosur paraprakisht kamerë të fshehtë dhe e filmuan Xhevitin, ndërsa nxirrte kokainën nga vendi sekret.

LEXO EDHE:  Atentati me eksploziv në Fier, merren në pyetje kushërinjtë që kanë konfliktin e pronave
Kliko per me shume info

Në vitin 2011 Xheviti ishte arrestuar për shpërndarje droge, kështu që nuk ishte i panjohur për karabinierinë.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here