Operacioni “Forca e Ligjit”/ Shkatërrohet grupi kriminal

Kliko per me shume info

Operacioni kombetar “Forca e ligjit” ka bërë të mundur goditjen e një grupi të strukturuar kriminal në Shkoder.

Kliko per me shume info

Gjovalin Loka drejtor i policise ne Qarkun Shkoder ne nje dalje per mediat tha se eshte goditur grupi kriminal i quajtur “Balerina” qe ushtronte aktivitet prostitucioni në qytetin e Shkodrës.

Nga të dhënat e para mësohet se në pranga kanë rënë 7 shtetas, si dhe janë sekuestruar disa pasuri.

Të arrestuarit jane R.T, vjeç 50, banues në Shkodër; K.M, vjeç 41; S.M, vjeç 32; A.M, vjeç 33; A.Ll, vjeç 33; A.N, vjeç 25; A.M, vjeç 33. Gjithashtu është proceduar në gjendje të lirë shtetasi me iniciale K.N.

Gjatë arrestimit janë sekuestruar nën cilësinë e provës materiale një ambjent tre katësh ku realizohej veprimtaria kriminale 2 automjete “Benz” dhe “land rover”, në pronësi të Rinard Totës. Arme zjarri pistolete, 7 ore dore, 1 laptop, 8 telefonë, një sasi e konsiderueshme bizhuterish si dhe një sasi e konsiderueshme parash të fituara nga aktiviteti kriminal me prerje te ndryshme, euro, leke, dollarë, etj.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.